البحث المُتقدم

×

تسجيل دخول

×

تسجيل عضوية جديدة

×

Al-Qishishli’deki Süryani Ortodoks Süryani Konseyi’nin başkanı Şimon Thomas, Türk hükümetini Salı günü, olayın 113. yıldönümünde “Sifu” olarak adlandırılan Ermeniler ve Ortodoks Hıristiyanların katliamlarını tanımaya çağırdı.

Thomas, “Günaydın” programı sırasında “Sifu” katliamlarının bölgedeki Hristiyanların varlığının sona erdiğini söyledi.

El Qamishli’deki Süryani Süryani Ortodoks Konseyi’nin başına gelen “Suriyelilere, Ermenilere ve Ortodoks Hıristiyanlara yönelik katliamları unutamamak’, “dedi.

Thomas ayrıca uluslararası cemaati, Türk hükümetine 1915’te Osmanlı makamlarının katliamlarını tanımaları için baskı yapma çağrısında bulundu.

Demokratik Asur Teşkilatı Başkanı Daoud Daoud’un lideri, Osmanlı makamlarının ve Türk hükümetlerinin Süryaniye, Ermenilere ve Ortodoks Hıristiyanlara karşı işlediği suçların önemli tepkiler aldığını söyledi.

Atheer Arta FM Günaydın programına katılırken, “Bu katliamlar, soykırım suçu, bütün halkın sökülmesi ve bölgenin büyük ve tarihi bir bileşenidir.” Dedi.

Asur Demokrat Örgütü lideri, Sefou katliamlarını anma amacının nefreti yaymak değil barış ve adalet kültürünü yaymak olduğunu söyledi.

FacebookTwitterGoogle+Share

تعليقات الموقع

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

الأكثر مشاهدة وتعليقاً

الأكثر مشاهدة

الأكثر إعجاباً

الأكثر نقاشاً